By Serpil KARADUMAN On 25 Nis, 2015 At 07:29 PM | Katagorisi ARICILIK | ile 0 Yorum

Arı sütü; yaklaşık %66 su, %14.5 karbonhidrat, %4.5 lipid, %13 aminoasit, B grubu vitaminlerinin tümüne ek olarak A, D, C, E vitaminleri, biyolojik aktif maddeler, önemli bazı mineral maddeler ve bir miktar da tespit edilemeyen maddeler içerir. Ayrıca 10 temel amino asitten (esansiyel) sekizini de (metionin, lösin, lizin, valin, fenil-alanin, treonin, triptofan, izolösin) doğal hormon ve enzimleriyle içermektedir. Ayrıca metabolizma için çok önemli olan panteik asit (pantheic acid), asetilkolin (acetylcholine), protein, bağışıklık sistemini güçlendiren bir yağ asidi olan 10-HDA (10-Hydroxy-2 Decanoic Acid), sepanin asit (sepanine acid), hastalıkların iyileşme döneminden sonra sindirimi düzenlemek ve iştahı açmak için çok ideal olan oleik asit (oleic acid) içerir.

………………………….

Arının gönderdiği her ürün, insan sağlığı için en lüzulu gıdalar arasında yer alır. Aslolan hangi ürünü, hangi amaçla ve nasıl kullanılacağını bilmektir. Herbir ürünün farklı yararları vardır. Arı sütü, bal, polen ve propolis, belirli miktarda karıştırlınca sabahları aç karnın alındığında, binbir derde devadır.. Ben, yaklaşık 13 yıldan bu yana kullanıyorum..

serpil…

Türkiye'nin En Güvenilir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Kanalı Ziraat Televizyonu

 

Bir önceki yazımız olan Arıları taşımada yapılacak işler nelerdir? başlıklı makalemizde Arıları, işler ve Nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazar Hakkında: -