Connect with us

Fidancılık

Çeliklerle İlgili Görüşler (Özel Arşivdir)

Published

on

Küçük kaplarda tek tek köklendirme yaparsanız. Onları köklendiği malzeme ile birlikde kaldıracağınız için. Rahtsız etmeden istediğiniz zaman saksı değişimi yapabilirsin

Orijinal Mesaj Sahibi santos

@tekin bey size bir-iki sorum olacaktı:

malumunuz vişne çeliklerim salonda saksının içerisinde köklenmeyi bekliyorlar !

Çelikler ne zaman kök salar ve kök saldıklarını nasıl anlarım ?

Kök saldıktan sonra negibi süre içerisinde büyük saksısından alıp bireysel küçük saksıya aktarmam lazım ?

ne zaman bu küçük kök salmış çeliği bahceye ekebilirm ?

Çelikleri bekletmenize gerek yok direk dikeceğiniz ortama dikebilirsiniz. Eğer bekletme mecburiyetiniz varsa. Bozulma riski olan yiyeceklerinizi buz dolabında **** soğuk hava depsunda nasıl bekletiyorsanız. Çeliklerinizi de aynı şekilde bekletebilirsiniz.
Köklemiş mi köklenmemişmi merak etmeyin ve kurcalamayın yaz ortasına kadar yaşarsa köklenmiş demektir. Çeliklerinizi toplu dikim yapıp tek saksıda köklendiriyorsanız. Benim tavsiyem kışıda orda geçirdikden sonra Şubat Mart a geldiğinizde istediğiniz gibi kaplarını değiştirebilirsiniz.
Küçük kaplarda tek tek köklendirme yaparsanız. Onları köklendiği malzeme ile birlikde kaldıracağınız için. Rahtsız etmeden istediğiniz zaman saksı değişimi yapabilirsiniz.

 

Çelikleri şu şekilde kesip üstünü aşı macunuyla kapatırsanız tutma oranını artırırsınız.


 

Bir önceki yazımız olan ‘Şap Hastalığı Bu Ülkenin Gerçeği’ başlıklı makalemizde ‘Şap, )Bu ve Hastalığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Fidancılık

Ancak özgür insan yeni bir uygarlık değişik bir dünya yaratabilir.

Published

on

Ancak özgür insan yeni bir uygarlık değişik bir dünya yaratabilir.

Bir kimseyi sevmenin ne demek olduğunu biliyor musunuz? Bir ağacı, bir kuşu ya da bakıp gözettiğiniz bir evcik hayvanı sevebilir misiniz? Size hiç karşılık vermese, gölgesinden de yararlanmasanız arkanızdan da gelmese, size bağımlılık da duymasa gene de sevebilir misiniz? Çoğumuz böyle bir sevgiye kapalıyız. Çoğumuz bu biçimde sevemeyiz, çünkü bizim için sevgi her zaman kaygıyla tedirginlikle kıskançlıkla korkuyla çevrelenmiştir. Yal